Connect with us
Reklama

Tarnów

Zakliczyn: nocne gaszenie dachu ratusza

Opublikowane

on

Minionej nocy ogień pojawił się na dachu ratusza w Zakliczynie. Na miejsce pożaru przyjechało 13 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej i jednostek OSP z terenu Gminy Zakliczyn. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Jeszcze w nocy z soboty na niedzielę Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna, poinformował mieszkańców na swoim profilu Fb o przebiegu akcji gaszenia pożaru:

„Sytuacja opanowana! Ogromne podziękowania i wielki szacunek dla Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Zakliczyn oraz Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa i Siedlisk za bardzo sprawną i skuteczną akcję ratowniczą. Dziękuję Dyrektorowi ZCK Kazimierzowi Dudzikowi i pracownikom ZCK za udział w zabezpieczaniu wystaw i zbiorów znajdujących się w ratuszu. Dziękuje Policji za zabezpieczenie miejsca zdarzenia”.

Fot. z profilu Fb burmistrza Dawida Chrobaka

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne