//

Zbieraj nakrętki – pomożesz innym. Sprawa jest prosta

1 minuta czytania
fot. UM Katowice

W centrum miasta pojawiło się ogromne serce, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. W ten sposób każdy z nas może pomóc. Sposób jest prosty.Wystarczy zbierać nakrętki.  Ruszyła zbiórka plastikowych nakrętek, organizowana przez Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom – z Katowic. 

W pierwszej kolejność akcja ma wesprzeć 13-letniego Tomka, który zmaga się z wieloma chorobami. Ma zespół wad mnogich i podejrzenie wady genetycznej – zespołu Freemana-Sheldona. Więcej o Tomku można dowiedzieć się z profilu facebookowego.

Kosz na nakrętki znajduje się na placu Szewczyka w Katowicach i został sfinansowany przez MPGK Katowice, we wsparciu Miasta Katowice. Stowarzyszenie Klucz odpowiedzialne jest za przekazanie zebranych nakrętek do odpowiednich firm.

Do kosza można wrzucać wszystkie rodzaje plastikowych nakrętek, bez względu na ich kształt i kolor, na przykład po napojach, kawie, mleku jogurtach, płynach do zmywania, szamponach itd. Zebrane nakrętki zostaną odkupione przez firmy zajmujące się recyklingiem, a dochód zostanie przeznaczony na pomoc. Cel zbiórki ma się zmieniać co dwa miesiące. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.