Zbylitowska Góra: zniszczył busem ogrodzenia i próbował uciec… rowerem

1 minuta czytania

W niedzielę nad ranem dyżurny policji w Tarnowie otrzymał telefon o nietrzeźwym kierowcy busa, który wjechał w ogrodzenia posesji w Zbylitowskiej Górze i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Po przyjeździe na ul. Zbylitowskich patrol zastał osoby, które widząc co się dzieje nie wahały się ani chwili i skutecznie uniemożliwiły nietrzeźwemu ucieczkę.

Na miejscu okazało się, że jadący w stronę Mościc pijany 41-letni tarnowianin stracił panowanie nad kierownicą.  Zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, zamieniając je w stertę gruzu.Kilka sekund później wpadł na ogrodzenie następnej nieruchomości.

Po wszystkim kierowca peugeota opuścił auto, wyciągnął z części ładunkowej rower i… próbował nim uciec. Zatrzymali go świadkowie świadkowie zdarzenia. Ujęli mężczyznę i czekali wraz z nim do czasu przyjazdu policji. Okazało się, że mężczyznę miła prawie 2 promile.

Agresywnie się zachowujący tarnowianin został zatrzymany. Stracił prawo jazdy, a kolejne co go czeka to sprawa w sądzie, gdzie będzie odpowiadać za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: materiały policji

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Powiat tarnowski: 5 osób zakażonych koronawirusem w gminie Ryglice

Następny wpis

Tarnów: sparing Unii z Wieczystą. Tarnowianie prowadzili, ale potem Peszko zrobił swoje… (zdjęcia)