Tarnowskie Muzeum powiększyło swoją kolekcję tarnovianów. Ekspozycja wzbogaciła się o rysunki Józefa Szuszkiewicza, obraz Erwina Elstera oraz obraz Alojzego Majchra.
Józef Szuszkiewicz to urodzony we Lwowie artysta plastyk, malarz i grafik, aktywny działacz amatorskiego ruchu teatralnego, jeden z założycieli Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, długoletni nauczyciel i dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Przez całe życie pozostawał aktywnym plastykiem, malował pejzaże, portrety i martwe natury, zajmował się grafiką, był cenionym twórcą exlibrisów. Projektował witraże i polichromie do kościołów i kaplic w diecezji tarnowskiej. Zmarł 20 września 1982 roku, został pochowany na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Muzeum zakupiło komplet trzydziestu czterech rysunków tuszem Józefa Szuszkiewicza z lat trzydziestych i czterdziestych. Jest to cykl autoportretów, z których pierwszy powstał przed wojną (w 1936 roku) ostatni, jedenaście lat później (w 1947 roku).
To pierwszy obraz Erwina Elstera w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Zakupiony obraz – akwarela, datowany na lata 30. XX w., mieści się w cyklu przedstawień związanych za zabytkami polskiej architektury, które artysta wykonywał podczas swoich letnich podróży wzdłuż Wisły od Krakowa, poprzez Sandomierz, Kazimierz, Płock aż do Torunia. Szczególnie upodobał sobie również Małopolskę Wschodnią. Obraz przedstawia widok Ratusza w Tarnowie od strony południowej, w dzień targowy, z tłumem postaci przedstawionych na płycie Rynku. Ciekawie sportretowano schematycznie zaznaczone sylwetki ludzi, z wyróżnieniem m.in. postaci Żydów. Przedstawienie to jest istotne dla udokumentowania i ukazania ikonografii Tarnowa – Ratusza, w dwudziestoleciu międzywojennym.
Alojzy Majcher (1907-1943) to grafik, malarz, związany z Tarnowem miejscem urodzenia i zamieszkania. Syn tarnowskich nauczycieli, ukończył I Gimnazjum im. K. Brodzińskiego. Stypendysta Funduszu Kultury, przebywał na stypendium w Wiedniu i w Paryżu. W 1939 roku, po wybuchu II wojny światowej, opuścił Paryż i poprzez Włochy powrócił do Tarnowa. Działał w Związku Walki Zbrojnej. Aresztowany, rozstrzelany, pochowany został w zbiorowej mogile na Nowym Cmentarzu. Uprawiał malarstwo i grafikę. Podejmował tematy z najbliższego otoczenia: portrety, typy postaci, sceny uliczne, wnętrza, tematyka rodzajowa, pejzaże i martwa natura. Większość jego prac znajduje się w tarnowskim Muzeum, które w 1966 roku otrzymało je od rodziny artysty. Zbiór ten liczy i ok. 550 dzieł, są wśród nich rysunki (akwarele, gwasze, szkice luźne i zebrane w formie notatników), odbitki graficzne, klocki drzeworytnicze i płyty graficzne, a także 32 obrazy olejne na dykcie.