Connect with us
Reklama

co słychać?

„Prezent urodzinowy” na Walentynki w Teatrze Zagłębia

Opublikowane

on

Dziś pierwsze spektakle w Teatrze Zagłębia. Bilety na  weekend walentynkowy, w który zostanie zaprezentowany „Prezent urodzinowy” w reż. Wojciecha Leśniaka, rozeszły się niemal w całości już w dniu uruchomienia sprzedaży.

– Duże zainteresowanie repertuarem pokazuje, że zagłębiowska publiczność tęskniła za swoim teatrem. Bardzo nas to cieszy, my również ogromnie się stęskniliśmy za naszymi widzami! – mówi Roksana Buchta z Teatru Zagłębia.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Teatr Zagłębia zaprezentuje dodatkowy weekendowy pokaz spektaklu „Pomoc domowa” w reż. Wojciecha Leśniaka oraz spektakl „Ślub” w reż. Radosława Rychcika.

Teatr zadba o to, by wizyta w placówce była bezpieczna. Zachowane zostaną wszystkie zasady reżimu sanitarnego.

– Przede wszystkim zapraszamy w maseczkach. Po wejściu do budynku prosimy o dezynfekcję dłoni. Wyłączyliśmy z użytku szatnie, a na widowni dostępne jest co drugie miejsce. Do Teatru będzie można wejść już na godzinę przed spektaklem – opowiada Jolanta Wędzik z Biura Współpracy z Widzami.

Teatr kontynuuje również działalność online.  Jeszcze w lutym na platformie VOD pojawią się dwie transmisje na żywo – „Ania z Zielonego Wzgórza” w reż. Jana Szurmieja oraz „Tango” w reż. Bogdana Cioska. Poza tym nagrania spektakli: „Tartuffe” w reż. Rudolfa Zioły, „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka oraz „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala.

Przygotowane zostały również warsztaty edukacyjne dla klas 4-6. Spotkanie będzie polegało na wspólnej zabawie w odkrywanie wątków poruszanych w spektaklach oraz zbliżaniu do siebie rzeczywistości scenicznej i rzeczywistości odbiorcy. Szczegóły i wszelkie informacje można znaleźć na stronie Teatru – www.teatrzaglebia.pl. (BP)