Connect with us
Reklama

Opinie

Szachowanie Szychem. To był głupi protest

Opublikowane

on

Niedawno w kilku większych miastach w Polsce tamtejsi włodarze postanowili wyłączyć prąd na wielu ulicach. Jest to jedna najgłupszych form protestów z jakimi mieliśmy ostatnio w kraju. Można było przecież skorzystać z innych sposobów protestowania. Na przykład pisząc petycję do rządu.

Protest, przypomnę, dotyczył niezgody na rządowe projekty dotyczące zmian organizacyjnych w sposobach funkcjonowania samorządów.

Niestety, do głupiego pomysłu dołączył także włodarz Tarnowa. Najwyraźniej prezydent Ciepiela chciał się przypodobać władzom PO.

Tymczasem ustawa o samorządzie gminnym w art. 7 wskazuje, że do zadań własnych gminy należy m.in. ochrona porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Wyłączając oświetlenie samorząd postąpił wbrew od jednego z najważniejszych artykułów ustawy o samorządzie. Tym sposobem protest niby to skierowany przeciwko rządowi stał protestem… przeciwko mieszkańcom, ich bezpieczeństwu.

Przecież prezydent nakazując wyłączyć światło na dwóch ulicach miasta skazał mieszkańców, którzy tam mieszkają albo przechodzą tam na zagrożenie ich bezpieczeństwa. A już z całą pewnością postąpił wbrew ich woli.

W Gdańsku i kilku innych miastach Wybrzeża radni z PiS zdecydowali się przekazać sprawę prokuraturze, argumentując to tym, że władza postąpiła arogancko łamiąc tak haniebnie punkt 7 ustawy.

Ciekaw jestem czy także tarnowscy radni zdobędą się na taki, jedynie słuszny krok mieszkańców, którzy ich przecież wybrali do Rady Miasta?