Szkiełkowanie aluminium to proces, który cieszy się szczególną popularnością w branży motoryzacyjnej. Jest tak dlatego, że pozwala bardzo skutecznie, a przy tym bez ryzyka uszkodzeń oczyszczać różnego typu elementy aluminiowe. Na czym polega szkiełkowanie i komu warto zlecać takie usługi w Krakowie i nie tylko?
Szkiełkowanie aluminium – czym dokładnie jest?
Szkiełkowanie aluminium jest procesem, który przebiega tak samo jak piaskowanie. Oba wchodzą w zakres obróbki strumieniowo-ściernej, która polega na poddawaniu czyszczonej powierzchni działaniu ścierniwa pod wysokim ciśnieniem. W przypadku szkiełkowania są to szklane kulki lub granulat szklany. Jak wyjaśnia pracownik firmy COLOREST, zajmującej się profesjonalnym szkiełkowaniem aluminium w Krakowie, dobór danego typu drobinek wpływa na efekt obróbki.
Granulat szklany działa nieco bardziej agresywnie, pozwalając na bardzo skuteczne usunięcie wszelkich zabrudzeń i wygładzenie powierzchni. Natomiast szklane kulki pozwalają uzyskać efekt błyszczącego wykończenia.
Jeśli szukasz fachowców w dziedzinie szkiełkowania aluminium, zwracaj uwagę na to, z jakich urządzeń korzystają i w jaki sposób przebiega obróbka. Nie obawiaj się zadawać pytań. Pracownicy profesjonalnie podchodzący do swoich zadań z pewnością udzielą Ci wyczerpujących informacji. Poinformują Cię także o cenie szkiełkowania aluminium jeszcze przed wykonaniem usługi.
Szkiełkowanie aluminium w Krakowie – do czego się je wykorzystuje?
Szkiełkowanie aluminium, z którego możesz skorzystać w Krakowie i wielu innych lokalizacjach, to chętnie zlecana usługa szczególnie w kontekście obróbki części motoryzacyjnych. Bardzo dobrze sprawdza się do czyszczenia i wygładzania takich powierzchni jak:
- felgi aluminiowe,
- elementy silnika,
- bębny hamulcowe.
Główną zaletą szkiełkowania aluminium jest to, że w przeciwieństwie do innych metod obróbki strumieniowo-ściernej działa bezpiecznie i nie uszkadza nawet delikatnych części. Ponadto zwiększa odporność na osadzanie się pyłu, a także utwardza materiał, ponieważ zamyka jego mikropory.