Bruk-Bet Termalica coraz bliżej awansu do Ekstraklasy

Grzegorz Skowron

Bruk-Bet Termalica wygrała w zaległym spotkaniu I Ligi z Puszczą Niepołomice. Zwycięstwo 2:1 dało drużynie z Niecieczy awans na drugie miejsce w tabeli rogrywek I Ligi. Jeśli Bruk-Bet utrzyma to miejsce, bezpośrednio awansuje do Ekstraklasy. Tuż za piłkarzami z Niecieczy są drużyny Wisły Kraków i Puszczy Niepołomice, które także walczą o awans do Ekstraklasy.

Dzisiejszy mecz (12 kwietnia 2023) to zaległe spotkanie 23. kolejki I Ligi, odwołane z powodu intensywnych opadów śniegu. Bruk-Bet Termalica podejmowała w Niecieczy Puszczę Niepołomice. W pierwszej połowie gospodarze strzelili dwa gole, w drugiej – jednego gola strzelili goście. Mimo doliczonych 5 minut wynik meczu się nie zmienił.

Drużyna z Niecieczy odniosła bardzo ważne zwycięstwo. Dzięki niemu awansowała na drugie miejsce w tabeli I Ligi. A to miejsce daje bezpośredni awans do Ekstraklasy. Oczywiście trzeba je utrzymać do końca rozgrywek, a przed piłkarzami Bruk-Betu jeszcze kilka spotkań. Jedno z liderem – ŁKS Łódź, ale pozostałe z teoretycznie słabszymi rywalami (m.in. z Górnikiem Łęczna, Podbeskidziem i Zagłębiem Sosnowiec).

Dużo trudniejszych przeciwników ma Wisła, bo czeka ją nie tylko mecz z ŁKS Łódź, ale też z Ruchem Chorzów. Puszcza Niepołomice najbliższe spotkania rozegra z drużynami, które są w tabeli niżej od niej.

O tym, kto awansuje bezpośrednio do Ekstraklasy dowiemy się 5 czerwca 2023 roku wieczorem. Wtedy zostaną rozegrane mecze ostatniej, 34. kolejki I Ligi. Bezpośredni awans zapewnią sobie pierwsza i druga drużyna w tabeli. Drużyny z miejsc od 3. do 6. powalczą w barażach o jedno miejsce premiowane awansem do Ekstraklasy.