Disco polo – bądź na bieżąco

Ilustrowany Kurier Codzienny

Disco polo – bądź na bieżąco

Disco polo – z racji swojej dość długiej już historii – można uznać za muzykę, która łączy pokolenia. To przy niej bawią się ludzie w różnym wieku na koncertach, biesiadach czy rodzinnych uroczystościach. To muzyka, która się nie nudzi. Również z racji tego, że wciąż pojawiają się nowi artyści. Dlatego warto być na bieżąco.

- reklama -

Muzyka chodnikowa, muzyka podwórkowa – tak na samym początku był nazywany gatunek muzyczny, o którym dziś mówi się disco polo. Do jednych z pierwszych zespołów, które zdobyły popularność, należą takie grupy jak Top One, Bayer Full czy wokalistka Shazza. Bez wątpienia za złote lata muzyki disco polo można uznać połowę lat 90. ubiegłego wieku. Jednak i dziś disco polo ma się dobrze. Twórcy piosenek wciąż mogą liczyć na dużą liczbę fanów na koncertach, a także na rekordową pulę odsłonięć na takich kanałach jak YouTube. Wciąż też pojawiają się nowi twórcy, którzy szturmem zdobywają serca słuchaczy. Na czym polega fenomen disco polo? Jak być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami? O tym w dalszej części tekstu. 

- REKLAMA -

Disco polo – najlepsza zabawa 

Prosta muzyka, proste słowa, taneczny rytm – to co jest uznawane za walory disco polo, jest także krytykowane przez przeciwników gatunku tej muzyki. Jednak bez wątpienia to właśnie te cechy wpłynęły na popularność wielu hitów. Dzięki temu są one najczęściej wybierane jako muzyka towarzysząca zabawie na weselach czy też innych imprezach. Niewątpliwie za popularnością tego typu muzyki przemawia to, że znakomita większość piosenek jest w języku polskim. A wspólne śpiewanie to coś, co Polacy – jak się okazuje – nadal bardzo lubią. Disco polo daje więc rozrywkę na wielu polach. To nie tylko słuchanie hitów, ale tańczenie do nich i śpiewanie, czyli… dobra zabawa na 100 procent.

- Advertisement -

Disco polo – co w trawie piszczy i w duszy gra

Praktycznie cały rok gwiazdy disco polo wypuszczają na rynek swoje nowe piosenki i płyty oraz materiały na YouTube. Jednak szczególnie latem dla fanów tej muzyki następuje prawdziwa uczta. Cała Polska pełna jest plenerowych koncertów, które gromadzą fanów w różnym wieku. Można na nich spotkać nie tylko uznanych artystów tego gatunku, ale i twórców rozpoczynających swoje kariery. Dlatego oprócz oglądania swoich ulubionych wykonawców na YouTube prawdziwy fan tej muzyki nie odpuści takich wydarzeń. Warto więc trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, co, gdzie, kiedy. Nie tylko latem, ale przez cały rok. 

Nie da się ukryć, że disco polo wciąż ma się dobrze. I nic nie wskazuje, by kiedyś ten stan uległ zmianie. Co nie wyklucza tego, że mimo iż to muzyka znana, wciąż potrafi zaskoczyć.

TAGGED:
Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *