Cleveland, Ohio, USA. Donald Trump został oficjalnym kandydatem Partii Republikańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Decyzja o nominacji zapadła w nocy, na konwencji w Cleveland.
Miliarder uzyskał wymaganą ilość głosów delegatów po ogłoszeniu wyników ze stanu Nowy Jorku – rodzinnego stanu Trumpa. W Cleveland nominowano także kandydata na wiceprezydenta – oficjalnie poparcie Republikanów otrzymał Mike Pence, gubernator stanu Indiana.
– Mam niesamowity zaszczyt nie tylko bycia częścią tego wspaniałego procesu wyborczego, ale także patrzenia, jak ta mała muszka na ścianie, na to, czego dokonał mój ojciec tworząc ten ruch. To już nie jest tylko kampania wyborcza, to jest ruch, który przemawia do prawdziwych Amerykanów, który ponownie daje im głos – powiedział Donald Trump Jr., podczas ogłaszania wyników głosowania delegatów z reprezentowanego przez siebie stanu.