Kulturalny weekend w Krakowie – festiwal, premiery, warsztaty

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG)

Festiwal Opera Rara Kraków, premiery teatralne, warsztaty dla dzieci i młodzieży – tak zapowiada się pierwszy lutowy weekend w Krakowie. Każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Sprawdźcie, co będzie się działo w Krakowie – kulturalny weekend zapowiada się bardzo ciekawie.

- reklama -

Festiwal Opera Rara Kraków

Festiwal, który potrwa do 18 lutego, rozpoczną pokazy „Solaris” (koprodukcja z Narodowym Starym Teatrem) Karola Nepelskiego. Utwór oparty jest na słynnej powieści Stanisława Lema opowiadającej o załodze stacji kosmicznej badającej tajemniczą planetę Solaris, której ocean wykazuje cechy inteligencji i zdolność do materializacji głęboko ukrytych wspomnień i emocji członków załogi. W operowym ujęciu Karola Nepelskiego „Solaris” łączy w sobie trzy warstwy: wykonanie aktorskie, partię orkiestry oraz warstwę elektroniczną. Reżyserem spektaklu będzie Waldemar Raźniak. Wydarzenie trwa do 18 lutego.

- REKLAMA -

Premiera czasopisma „Zgniatacz – nowohuckie studia naukowe”

3 lutego o godz. 17.00 w głównej siedzibie Ośrodka Kultury Norwida, odbędzie się premiera czasopisma „Zgniatacz – nowohuckie studia naukowe”. Spotkanie będzie okazją do rozmowy z autorami i autorkami artykułów opublikowanych w pierwszym numerze, którą poprowadzą Jarosław Klaś oraz Wojciech Paduchowski.

- Advertisement -

Teatr Variété zaprasza na „Premierę, która poszła nie tak”

Premiera, która poszła nie tak” w reżyserii Janusza Szydłowskiego to nowy spektakl w repertuarze Krakowskiego Teatru Variété. Serię komicznych pomyłek na scenie przy ul. Grzegórzeckiej widzowie będą mogli oglądać od 3 lutego.

„Zaproszenie” w Łaźni Nowej

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na nowy spektakl w repertuarze. „Zaproszenie” – to autorski projekt Anny Karasińskiej. Artystka zaprosiła do współpracy między innymi osoby niezwiązane zawodowo z teatrem. Dzięki temu sceniczne spotkanie z drugim człowiekiem zyskuje zaskakującą świeżość, odbywając się z pominięciem teatralnej konwencji. Jej autorska metoda pracy skupia się na doświadczeniu obecności tu i teraz. Dopiero w relacji z publicznością praca zostaje dopełniona. Premiera w piątek, kolejne spektakle w sobotę i niedzielę o godz. 19.00.

Spotkanie z Calineczką w TIM-ie

W najbliższą niedzielę, 4 lutego o godz. 12.00 na Scenie Kolorowej Teatralnego Instytutu Młodych Teatru Ludowego zobaczymy jedną z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena – „Calineczkę”. Po spektaklu widzowie będą mogli osobiście spotkać się z Calineczką i skorzystać z oferty nowo otwartej kawiarni.

Niedziele w Teatrze KTO są dla dzieci

O godz. 12.00 na deskach KTO pojawi się Pjoter, który przy akompaniamencie swojego magicznego Dźwiękomatu, przeniesie nas w świat „Spóźnionej Opowieści Wigilijnej”. O godz. 13.15 wszystkie dzieci zostaną zaproszone na warsztaty twórcze do spektaklu. Poprowadzi je edukatorka Anna Kwiatkowska.

„Drążenie miasta. Wschód”, czyli święto Rynku Podziemnego

Sobota, 3 lutego, godz. 11.00: Warsztaty malowania ikon na szkle. Inspiracją będzie huculska sztuka ludowa. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych, bilety dostępne są online.

Luty w Aptece Designu

3–4 lutego, w godz. 12.00–16.00 – „Jak to działa?”. Wystawa ruchomych zabawek w pracowni Muzeum Zabawek. Muzeum po raz pierwszy zaprezentuje wystawę zabawek mechanicznych, czyli takich, które samodzielnie się poruszają, grają, podskakują i wykonują różne czynności.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *