Od wtorku zbliżymy się do siebie na 1,5 metra…

IlustrowanyKurierCodzienny
Warszawa. Rząd proponuje nowy projekt rozporządzenia luzującego obostrzenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zakłada on między innymi skrócenie dystansu społecznego do 1,5 metra przy zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust czy obniżenie maksymalnego limitu uczestników targów i wystaw na osobę do 2,5 metra kwadratowego. Rozporządzenie ma wejść w życie we wtorek (21.07), z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia.

– W Polsce zakażanie jest w ogniskach, więc istnieje nieduże prawdopodobieństwo, że my realnie na ulicy się zakazimy. Stąd też to delikatne skrócenie tego dystansu z dwóch metrów do półtora metra – powiedział Wojciech Andrusiewicz z ministerstwa zdrowia.

Eksperci krytykują jednak decyzję rządu.

– Równoległe odmrażanie tego rodzaju imprez, gdzie będzie jeszcze więcej osób w bliskich kontaktach, może niestety przynieść nam pogorszenie sytuacji – ocenił dr Paweł Grzesiowski, prezes Fundacji „Instytut Profilaktyki Zakażeń”.

Udostępnij ten artykuł
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *