Puszcza Niepołomice z pierwszym zwycięstwem w Ekstraklasie!

Grzegorz Skowron

Puszcza Niepołomice wygrała ze Stalą Mielec 1:0. To pierwsze zwycięstwo Żubrów w Ekstraklasie. Mecz rozegrany został w Krakowie – na stadionie Cracovii, który tymczasowo jest traktowany jako boisko własne Puszczy.

Pierwsze dwie kolejki drużynie z Niepołomic przyniosły dwie porażki. Trzecia kolejka wreszcie przyniosła pierwsze punkty w Ekstraklasie i do tego trzy punkty, bo Żubry pokonały Stal Mielec 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 65. minucie strzelił Michał Walski, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Po dwóch pierwszych kolejkach Puszcza Niepołomice zajmowała ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Poniedziałkowa wygrana nie tylko pozwoliła Żubrom opuścić strefę spadkową, ale dała im awans na 12. miejsce.