Tajemnicza śmierć zastępcy prokuratora rejonowego w Nowym Sączu

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

W jednym z mieszkań w bloku przy ul. Barskiej w Nowym Sączu znaleziono wiszące ciało mężczyzny. Mieszkańcy odcięli sznur, na którym wisiał mężczyzna, ale na ratunek było już za późno. Okazało się, że to zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Sączu. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

- reklama -

Do tragedii doszło w czwartkowe przedpołudnie (30 marca 2023). Informację o znalezieniu wiszącego ciała podał sądeczanin.info. Według portalu powieszone ciało odnaleźli mieszkańcy bloku przy ul. Barskiej po godz. 10, którzy twierdzili też, że to ciało prokuratora. Początkowo zarówno policja, jaki i nowosądecka prokuratura nie potwierdziła doniesień mieszkańców o samobójstwie prokuratora. Ale więcej szczegółów podał RMF FM – radio podało, że ​”śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci zastępcy prokuratora rejonowego w Nowym Sączu”. Według RMF ciało prokuratora znaleźli jego koledzy, a nie mieszkańcy bloku.

- REKLAMA -

„Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz RMF FM, prokurator rejonowy z Nowego Sącza od dłuższego czasu był bardzo wnikliwie kontrolowany przez przełożonych. Jednostka nadrzędna wysłała do niego wizytatora, który miał zastrzeżenia dotyczące efektów jego pracy. Przedwczoraj po południu doszło do spotkania tragicznie zmarłego z przełożonym i wizytatorem. Po tym spotkaniu prokurator wrócił do domu” – czytamy na rmf24.pl, który nieoficjalnie podaje, że mężczyzna zostawił list z motywami swojej decyzji.

- Advertisement -

Śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci prokuratora prowadzi prokuratura okręgowa w Nowym Sączu.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.
Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców, z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12  – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie  https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

(PAP) (AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *