Odroczone o dwa miesiące podwyżki za korzystanie z obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we wrześniu weszły w życie. Jest drogo. Zmiany cennika odczują najbardziej użytkownicy najpopularniejszego w mieście Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego. Godzina (bez żadnych rabatów i kart miejskich) na basenie to obecnie 20 zł (było 13 zł).
– Po konsultacjach udało się nam obniżyć nieco opłaty za korzystanie z boiska przy ul. Wojska Polskiego i stadionu sportowego im. Trenera Emila Wzorka przy ul. Piłsudskiego – mówi przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Piotr Górnikiewicz. Radny zaznacza, że podwyżki będą jeszcze tematem rozmów z wiceprezydent Agnieszką Kawą, odpowiadającą za sprawy sportowe w mieście. – Jako radni chcemy także zapytać o stan obiektów zarządzanych przez TOSiR w mieście. Jest sporo skarg w tym temacie od mieszkańców. Jeśli mieszkańcy maja płacić więcej, to komfort w przebywaniu na obiekcie też musi być większy. Bez jakiś odpadających płytek itp.
Według dyrektora TOSiR-u, Arkadiusza Marszałka, podwyżki są konieczne, bo wzrosły ceny za media i wyższe są także koszty obsługi wszystkich obiektów (wypowiedź w mediach lokalnych).
Poniżej kilka stron z aktualnego cennika. Całość tu.
Fot. ilustracyjne Artur Gawle
 

 
		 
		 
		 
		 
		





 
                                
                              
		 
		 
		 
		 
		 
		 
		![Igrzyska Europejskie już za (niecały) miesiąc. Kto tam występuje? O co w tym chodzi? Kto za to płaci? [WIDEO] 61 Nowak IE 2048x1536 1](https://ikc.pl/wp-content/uploads/2023/05/Nowak-IE-2048x1536-1.jpg) 
		