Wisła wyszarpała zwycięstwo w ostatnim tegorocznym meczu

Grzegorz Skowron

W 19. kolejce 1 ligi, ostatniej w tym roku, Wisła Kraków na własnym stadionie wygrała z Polonią Warszawa. To był trzeci mecz Białej Gwiazdy pod wodzą tymczasowego trenera Mariusza Jopa i trzecie zwycięstwo krakowskiej drużyny.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando Wisły. Goście często nie potrafili wyjść z własnej połowy. W 18. minucie Rodado wślizgiem skierował piłkę do bramki Polonii zrobiło się 1:0. Biała Gwiazda miała kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale wynik się zmienił do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie Polonia śmielej atakowała i gra zrobiła się bardziej wyrównana – także dlatego, że Wisła grała nieco słabiej. Na kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu sędzia podyktował rzut karny dla Czarnych Koszul – za faul Colleya na Kobusińskim. Jedenastkę na gola zamienił poszkodowany i w 77. minucie było 1:1. W 87 minucie Wisła miała znakomitą okazję do strzelenie zwycięskiej bramki, ale ją zmarnowała. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 95. minucie bramkę na wagę wygranej strzelił Rodado – znowu po dośrodkowaniu, ale tym razem główką.

Wisła Kraków kończy rok z dorobkiem 31 punktów, ma na koncie 8 zwycięstw, 7 remisów i 4 porażki, co daje jej miejsce w strefie barażowej. Różnice w czołówce tabeli 1 ligi są kilkupunktowe, więc Biała Gwiazda wciąż ma szanse na awans do ekstraklasy.