Zatrzymaj zegar dla swoich włosów: Praktyczne porady lekarza trychologa, jak opóźnić siwienie

Ilustrowany Kurier Codzienny

Siwe włosy to naturalny proces, który zachodzi w naszym organizmie i który powoduje, że nasza uroda zmienia się. Niestety nie każdej kobiecie łatwo jest pogodzić się z faktem utraty naturalnego koloru. Właśnie dla tych pań przygotowaliśmy garść porad dotyczących tego, jak dbać o włosy, by nieco spowolnić proces siwienia. Jeśli zależy Ci na tym, by dowiedzieć się więcej w tym temacie to koniecznie przeczytaj cały wpis.

- reklama -

Pierwsze siwe włosy nie są powodem do paniki. Jeśli jednak pojawia się ich dużo więcej to z czasem można odnieść wrażenie, że nasza uroda i młodość przemijają. Niestety siwienia nie da się całkowicie zatrzymać, ale można spróbować spowolnić ten proces. Jak to zrobić i czy istnieją skuteczne sposoby?

- REKLAMA -

Melanina, a siwienie włosów

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje włosy tak szybko siwieją to głównym powodem takiego stanu rzeczy może być melanina, a dokładniej mówiąc jej zmniejszona ilość. Poziom melaniny w Twoim organizmie może się zmniejszać wówczas, gdy doskwiera Ci przewlekły stres, jak również gdy źle się odżywiasz lub nadużywasz alkoholu, nikotynę, bądź spożywasz kawę. Ale siwienie to niestety także i geny. Jeśli Twoje babcie lub mama szybko osiwiała to i Twoja głowa może szybko zmienić kolor włosa. Czy zawsze warto się przejmować siwymi włosami?

- Advertisement -

Oczywiście, że nie. Bo choć mogą prezentować się nie do końca tak, jakbyśmy sobie tego życzyły to jest w nich również bardzo dużo kobiecości. Siwe włosy nie powinny być powodem wstydu, a wręcz przeciwnie. Do ich pielęgnacji wystarczy użyć szamponu, który je wypielęgnuje oraz odżywki. Niektóre z produktów kosmetycznych, dedykowanych siwym włosom nadają im ciekawe zabarwienie, a także nieco je przyciemnią.

Przedwczesne oznaki siwienia można tez odwrócić. Istnieją specjalne płukanki i odsiwiacze, które nakłada się na włosy i skórę. Stosując je minimum 2x na dobę można uzyskać zaskakująco dobre efekty. Udaj się do trycholog Katowice po profesjonalną poradę.

Co jeszcze na siwe włosy? Sprawdź te sposoby!

Siwe włosy pojawiają się pod wpływem stresu i niedobrych nawyków żywieniowych. Zadbaj zatem przede wszystkim o to, by żyć zdrowo i jeść potrawy bogate w witaminy i minerały. Szybko przekonasz się, że nowe życie odzyska nie tylko Twoja skóra, ale i włosy.

Ponadto możesz pamiętać o systematycznym stosowaniu odpowiednich kosmetyków, jak również wdrożyć pielęgnację specjalistyczną.

Na pewno warto też skorzystać z profesjonalnej konsultacji u Pani trycholog Kraków, który doradzi kompleksową pielęgnację.

Niezależnie od tego, czy masz jasne włosy, czy ciemne włosy, zawsze możesz przywrócić im naturalny kolor, pozbywając się siwizny lub minimalizując zmiany koloru włosa.

Zadbaj o siebie i czekaj na efekty, konsultując się z odpowiednim lekarzem lub kosmetologiem. Po więcej specjalistycznych porad sięgnij na: https://klinikazdrowegowlosa.pl

Upewnij się, że robisz wszystko dla swojego pięknego wyglądu!

TAGGED:
Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *