17-latek uprawiał konopie indyjskie w domu. Jego brat miał amfetaminę, a kolega marihuanę

Fot. małopolska policja

Policjanci zatrzymali trzech nastoletnich amatorów narkotyków. 17-latek uprawiał konopie indyjskie, jego 19-letni brat miał amfetaminę, a u ich 18-letneigo kolegi policjanci znaleźli marihuanę. Wszyscy mogą trafić na trzy lata do więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Wolbromiu ustalili, że na terenie gminy, na jednej z prywatnych posesji, 17-latek może uprawiać konopie indyjskie. 11 maja 2023 roku wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz przewodnikiem psa służbowego i jego czworonogiem, dokonali przeszukania typowanej posesji. W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 10 doniczek z sadzonkami roślin. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że to konopie , których uprawa jest zabroniona prawem.

Ponadto pies służbowy wykorzystywany do poszukiwania substancji psychotropowych i środków odurzających wytropił miejsce, w którym znajdowało się zawiniątko z białym proszkiem. Badanie wykazało, że to amfetamina, która należała do 19-letniego brata 17-latka.

Policjanci mieli także informację, że 18-letni kolega braci może być zaangażowany w ten nielegalny proceder. 12 maja 2023 przeszukali jego miejsce zamieszkania, gdzie w jednym z użytkowanych przez nastolatka pomieszczeń, znaleźli i zabezpieczyli marihuanę.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 12 maja br. śledczy przedstawili młodym mężczyznom zarzuty z ustawy o Przeciwdziałaniu narkomanii. 19- latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej, 17-latek uprawy konopi indyjskich a 18-latek zarzut posiadania środków odurzających. Za uprawę nielegalnych w Polsce konopi grożą 3 lata pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary przewidziany jest dla osób posiadających substancje psychotropowe lub środki odurzające.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version