Cracovia traci zwycięstwo w końcówce meczu

Grzegorz Skowron

W 18. kolejce ekstraklasy Cracovia zremisowała na własnym stadionie ze Stalą Mielec 2:2. Pasy straciły zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania. strefy spadkowej. Gole dla Cracovii padły w 70. i 81. minucie. W 88. minucie goście strzelili gola kontaktowego, a minutę później doprowadziły do wyrównania.

Długie minuty Pasy nie potrafiły strzelić bramki. Blisko celu było w 32. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Glik główką skierował piłkę w stronę bramki gości, ale trafił w poprzeczkę.

W 70. minucie kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Kalman – piłka wylądowała w okienku bramki Stali Mielec.

Druga bramka dla Cracovii padła po rzucie karnym w 81. minucie. Faulowany był Makuch, jedenastkę wykonał Knap.

I kiedy wydawało się, że Pasy spokojnie zgarną trzy punkty, w 88. minucie Stal Mielec strzeliła bramkę kontaktową. Celnym strzałem pod poprzeczkę bramki Cracovii popisał się Meriluto.

Minutę później było już 2.:2. Gola strzelił Getinger.

Po sobotnim meczu Cracovia zajmuje 15. miejsce w tabeli ekstraklasy, ma na koncie 18 punktów.

Teraz Cracovię czekają dwa mecze z Legią Warszawa… Pierwszy – 17 grudnia, drugi – 20 grudnia.