Dwóch rannych w wypadku na budowie obwodnicy Oświęcimia

Grzegorz Skowron
Fot. Archiwum

Dwaj mężczyźni zostali poszkodowani w wypadku, do którego doszło we wtorek po południu w Pławach, na budowie obwodnicy Oświęcimia – podała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. Znajdowali się w zwyżce koszowej, która się przewróciła. Trafili do szpitala.

- reklama -

Jurecka powiedziała, że do nieszczęśliwego wypadku przy pracy doszło tuż po godzinie 16 na budowie obwodnicy Oświęcimia, która jest częścią powstającej drogi ekspresowej S1. „Jak wstępnie ustalili policjanci przewróciła się zwyżka koszowa, na której przebywało dwóch pracowników. Upadli na ziemię z wysokości około 10 metrów” – poinformowała.

- REKLAMA -

Policjantka podała, że poszkodowani, w wieku 34 i 53 lat, „w stanie przytomnym zostali przetransportowani helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali w Oświęcimiu i Katowicach”.

- Advertisement -

Jurecka dodała, że funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku.

Lokalny portal informacyjny faktyoswiecim.pl podał, że mężczyźni wykonywali prace przy słupie elektrycznym. Na zdjęciach od czytelników widać leżącą na ziemi rozłożoną zwyżkę, która przeważyła samochód ciężarowy.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *