Igrzyska Europejskie w Krakowie i Małopolsce za 100 dni. Zegar już tyka

Grzegorz Skowron
Fot. Facebook European Games Kraków-Małopolska 2023

Do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 zostało już tylko 100 dni. W poniedziałek, 13 marca 2023 roku, uruchomiono specjalny zegar odliczający czas do rozpoczęcia imprezy. W poniedziałek uruchomiony został także portal do sprzedaży biletów. Choć wciąż nie wszystko jest gotowe na przyjęcie sportowców, odpowiedzialni za organizację igrzysk zapewniają, że przed 21 czerwca wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.

- reklama -

21 czerwca 2023 roku, o godzinie 20:00 na stadionie miejskim w Krakowie rozpocznie się ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich. Do rozpoczęcia wielkiej imprezy sportowej pozostało więc równo 100 dni i właśnie ta liczba pojawiła się w poniedziałek na zegarze, który stanął na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w Krakowie. Ten zegar będzie regularnie przypominał turystom i mieszkańcom miasta o nadchodzących Igrzyskach.

- REKLAMA -

W poniedziałek uruchomiony został także portal do sprzedaży biletów – European games (european-games.org). Na rozpoczęcie dystrybucji przygotowano specjalną promocję dla najbardziej aktywnych fanów – pierwsze 10 tysięcy biletów zostanie objętych 25-procentową zniżką, a każdy kibic będzie mógł nabyć cztery takie wejściówki. Aby skorzystać z tej opcji należy założyć konto kibica w systemie biletowym Igrzysk, a następnie odebrać specjalny kod.

- Advertisement -

Ceny biletów na pojedyncze wydarzenia wahać będą się od 20 do 90 złotych przy miejscach I kategorii. Do sprzedaży trafią także bilety całodniowe oraz karnety na kilka dni. Zdecydowano, że wstęp na niektóre dyscypliny będzie darmowy. Tak stanie się m.in. w przypadku rywalizacji w teqballu, padlu, muaythai czy kickboxingu. Za darmo będzie można także wejść na trybuny Stadionu Śląskiego podczas pierwszych trzech dni rywalizacji w lekkoatletyce. W poniedziałek uruchomiona została rejestracja kibiców, a na początku kwietnia wystartuje sprzedaż biletów.

Organizatorzy wciąż poszukują wolontariuszy do pracy przy igrzyskach. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca, a wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Igrzysk Europejskich – Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 – WOLONTARIAT (ie2023.pl).

Na miejscu był redaktor IKC Karol Garncarz. Szczegóły w materiale wideo.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *