Można bezpłatnie sprawdzić światła w samochodzie [wykaz stacji kontroli pojazdów]

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

W dniach 21 i 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia 2023 roku kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł pojazdów. Właśnie ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”.

- reklama -

W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. 
Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. 

- REKLAMA -

W ramach zainaugurowanej właśnie akcji kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia w swoich pojazdach. Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym małopolscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania, podczas których zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny świateł w pojazdach i na wykroczenia związane z korzystaniem z nich.

- Advertisement -

Poniżej pełna lista stacji kontroli pojazdów, gdzie można dokonać bezpłatnego oświetlenie w samochodach

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *