Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji, ale zgubił tam tablicę rejestracyjną

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Policja nie miała problemu z odnalezieniem sprawcy kolizji w Olkuszu. Wprawdzie odjechał po spowodowaniu kraksy, ale zgubił tablicę rejestracyjną. Kiedy policjanci go złapali i zbadali, okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie.

- reklama -

„59-letni kierowca volvo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu hondą i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak na miejscu kolizji … zgubił  tablicę rejestracyjną. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie” – informuje małopolska policja.

- REKLAMA -

W niedzielę (9 lipca 2023 roku) przed  godziną 14,  dyżurny olkuskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Olkuszu – na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą gminną. – Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zastali w rowie uszkodzoną hondę.  W rozmowie z kierowcą ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył jeszcze samochód osobowy marki volvo – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

- Advertisement -

Jak ustalili wstępnie policjanci, kierowca volvo chcąc wjechać w drogę krajową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok hondy. – W wyniku tego zdarzenia kierujący hondą zjechał na przeciwległy pas ruchu, wpadł do rowu, a następnie  wjechał w bariery energochłonne oraz znak drogowy. Kierowca volvo  uciekł z miejsca kolizji gubiąc na miejscu tablicę rejestracyjną. Dzięki czemu mundurowi szybko ustalili właściciela pojazdu i postanowili złożyć mu wizytę – opowiada rzecznik małopolskiej policji.

Gdy policjanci dotarli do jego miejsca zamieszkania, 59-latek  przyznał się, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym, a swoją  ucieczkę tłumaczył tym, że był w szoku. Od mężczyzny policjanci i wyczuli woń alkoholu.  Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

– Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 59-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara finansowa. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – wylicza Sebastian Gleń.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *