Piłkarska sobota – klęska Cracovii, wygrana Wisły, remis Puszczy

Grzegorz Skowron
Fot/ Wikimedia, Pixabay, AI GEG

Po piłkarskiej sobocie cieszą się kibice Wisły Kraków, martwią fani Cracovii, sympatycy Puszczy Niepołomice czują niedosyt. Biała Gwiazda w końcu wygrała, Pasy poniosły klęskę na własnym stadionie, a Żubry zdobyły pierwszy punkt na wyjeździe.

Piłkarskie emocje rozpoczęły się od meczu Puszczy. Niepołomicki beniaminek ekstraklasy pojechał tym razem do Radomia, gdzie zremisował z Radomiakiem. To pierwszy remis Żubrów na wyjeździe, do tej pory jako goście Puszcza przegrała wszystkie spotkania. Podział punktów wcale nie był taki oczywisty – remis dla Żubrów uratował  golkiper Oliwier Zych, broniąc wykonywany przez Rafała Wolskiego rzut karny.

– To jest nasz dziewiczy punkt, pierwszy zdobyty na wyjeździe i oczywiście – z tego jesteśmy zadowoleni – powiedział selekcjoner niepołomickiej drużyny Tomasz Tułacz. – Natomiast z pewnych faz gry, jej momentów, już nie do końca – przyznał. Dla Tomasza Tułacza był to 300. mecz na ławce szkoleniowej Puszczy.

Remis nie zmienił pozycji drużyny z Niepołomic – nadal zajmuje 15 miejsce w tabeli ekstraklasy. Może spaść, jeśli drużyny z samego dołu tabeli wygrają swoje spotkania.

W sobotnie popołudnie Cracovia podejmowała u siebie Pogoń Szczecin. Pasy już w 8. minucie straciły gola – po karnym w wykonaniu Kamila Grosickiego. Po pierwszej połowie było 0:2 dla gości, na krótko przed końcowym gwizdkiem – aż 0:5. W 90. minucie Michała Rakoczy strzelił honorową bramkę dla Cracovii, ale to nie zmieniło oblicza porażki Pasów. Po niej krakowska drużyna spadła z ósmego na dziesiąte miejsce w tabeli.

Za to świetnie na wyjeździe spisała się Wisła Kraków. Motor Lublin to beniaminek, który cały czas znajduje się w ścisłej ligowej czołówce i jest jedną z rewelacji sezonu. Ale Biała Gwiazda świetnie sobie z nim poradziła. Początek nie był jednak łatwy – w 14. minucie czerwoną kartkę po faulu na rywalu otrzymał Rodado, ale po weryfikacji VAR arbiter anulował ją i zamienił na żółtą. Później Rodado strzelił drugiego i trzeciego gola dla Wisły. Ostatecznie Biała Gwiazda strzeliła 4 bramki, Motor tylko 1. Wisła Kraków awansowała na 8. miejsce w tabeli 1 ligi i od strefy barażowej dzielą ją dwa punkty.