Tour de Pologne w przyszłym roku odbędzie się w sierpniu, tuż po igrzyskach

Podzielże się tym

Fot. PAP/Zbigniew Meissner

Przyszłoroczna edycja zaliczanego do prestiżowego cyklu UCI WorldTour kolarskiego wyścigu Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 sierpnia, czyli tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu – poinformowali organizatorzy.

Tour de Pologne to niejedyny wyścig organizowany przez Lang Team w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Po ośmiu latach przerwy na polskie szosy powróci Tour de Pologne Women, czyli etapowy wyścig kolarski kobiet. Rozpoczną one swoje zmagania 28 czerwca, a triumfatorka zostanie wyłoniona po trzech etapach 30 czerwca. Wyścig w kalendarzu UCI będzie oznaczony kategorią 2.2.

„Mamy koncepcję Tour de Pologne, mamy też koncepcję ORLEN Wyścigu Narodów, który chcemy zorganizować nie tylko w Polsce, ale także w krajach z nami sąsiadującymi. Również w przyszłym roku mamy w planie zorganizować Tour de Pologne dla kobiet, czyli Tour de Pologne Women, będą trzy etapy, które są już zaplanowane. No i oczywiście cykl wyścigów dla młodzieży Tour de Pologne Junior i amatorów ORLEN Lang Team Race” – zapowiedział dyrektor generalny Lang Team, Czesław Lang.

W tym roku odbyła się jubileuszowa, 80. edycja wyścigu dookoła Polski, a wygrał ją Słoweniec Matej Mohoric.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.