Policja ujawnia szczegóły makabrycznej zbrodni. Matka zabiła swoje córeczki i spaliła ich ciała w ognisku

Grzegorz Skowron
Wola Szczucińska, 10 maja 2024. Służby pracują w miejscu znalezienia pogorzeliska ze zwłokami dwóch dziewczynek (Fot. PAP/Art Service)

To była makabryczna zbrodnia. Matka zabiła swoje dwie córeczki, a potem ich ciała spaliła w ognisku. Dziewczynki miały 3 i 5 lat. Ich 40-letnia matka została zatrzymana i trafiła na oddział psychiatryczny.

- reklama -

Do tragedii doszło w Woli Szczucińskiej. Według ustaleń śledczych Monika B. zabiła swoje dwie córki około godziny 22.00 w czwartek w domu, bo to tam w trakcie oględzin ujawniono ślady krwi. Następnie rozpaliła ognisko za domem, w którym umieściła zwłoki dzieci. Zostały one w bardzo dużym stopniu zwęglone.

- REKLAMA -

Policjantów o tragedii zaalarmowała w piątek rano matka kobiety, która otrzymała od niej niepokojącego SMS-a. „Wszystkie okoliczności zdarzenia jednoznacznie sugerują, że przyczyną tej tragedii rodzinnej były jednak kwestie związane ze zdrowiem psychicznym tej kobiety” – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Mieczysław Sienicki.

- Advertisement -

Monika B., matka dwóch dziewczynek w wieku trzech i pięciu lat, których ciała znaleziono w piątek rano w pogorzelisku na jednej z posesji w Woli Szczucińskiej, została zatrzymana. Przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Lekarze po wstępnym badaniu zdecydowali o umieszczeniu jej na oddziale psychiatrycznym szpitala w Tarnowie, gdzie obecnie przebywa. Prokurator zamierza postawić kobiecie zarzut zabójstwa.

Prokuratora wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch córek kobiety – pięcioletniej Oliwii i trzyletniej Nadii. „Prokurator przystąpił do formułowania postanowienie o postawieniu zarzutu, bo zebrany materiał dowodowy wskazuje, że tego czynu dopuściła się właśnie Monika B.” – powiedział rzecznik. Według niego przesłuchanie kobiety będzie zależeć od opinii lekarzy psychiatrów, którzy wypowiedzą się na temat stanu jej zdrowia. Prokuratura zamierza jednak wystąpić z wnioskiem do sądu o aresztowanie Moniki B.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *