Policja wskazuje, kto kierował samochodem, w którym zginęło 4 mężczyzn

Podzielże się tym

Fot. Małopolska policja

Policja ujawnia najnowsze ustalenia w sprawie śmiertelnego wypadku w Krakowie, w którym zginęło 4 młodych mężczyzn. Policja twierdzi, że za kierownicą samochodu siedział Patryk P., syn znanej celebrytki. Jej menedżer przekazał wcześniej Polskiej Agencji Prasowej, że „Patryk zginął jako pasażer samochodu”.

„Prokurator Prokuratury Rejonowej Krakow – Krowodrza wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku w dniu 15 lipca 2023 roku w Krakowie przez kierującego pojazdem marki Renault tj. Patryka P.” – podaje oficjalnie rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. Odnosząc się do doniesień medialnych mówiących, że kierowcą była inna osoba, poinformował, iż wszystkie ustalenia wskazują, że to Patryk P. kierował wskazanym samochodem. „W szczególności wskazują na to czynności identyfikacyjne na miejscu zdarzenia, materiał fotograficzny i nagranie z monitoringu ulicznego, na którym widać jak Patryk P. chwilę przed wypadkiem wsiada za kierownicę swego samochodu” = podkreśla przedstawiciele policji.

Zupełnie inną wersję kilka godzin wcześniej przedstawił menedżer matki Patryka, znanej celebrytki. Menedżer przekazał PAP, że Patryk nie kierował, zginął w wypadku jako pasażer.

W sobotę, 15 lipca 2023 roku, około godz. 3 w nocy w Krakowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący Renault Megane jadący Aleją Krasińskiego w kierunku mostu Dębnickiego stracił nagle panowanie nad pojazdem, potrącił słupki zawężające jezdnię, przejechał przez skrzyżowanie w lewą stronę uderzając w słup sygnalizacji świetlnej i  lampę oświetlenia ulicznego a następnie zjechał, dachując, po schodach na Bulwar Czerwieński gdzie z kolei uderzył w betonowy murek okalający ścieżkę dla pieszych. 

Służby zjawiły się na mijescu kilka minut po wypadku. Strażacy wyciągali poszkodowanych z pojazdu, pogotowie reanimowało ich. Niestety  czwórka mężczyzn, która znajdowała się w samochodzie zmarła. To mieszkańcy powiatu wielickiego w wieku 20 do 24 lat.

– Policjanci i prokurator przeprowadzili  oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli uliczny monitoring, ustalili świadków – pieszych, którzy znajdowali się w pobliżu miejscu wypadku. Zmarłemu kierowcy zostanie pobrana krew do badania na zawartość alkoholu – relacjonuje rzecznik małopolskiej policji. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza. 

Na monitoringu  zarejestrowano  przejazd samochodu –  śledczy będą  analizować te zapisy i  inne dowody w sprawie, wspólnie z biegłym z zakresu ruchu drogowego.

(AI GEG)

Podzielże się tym

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.