Słonie i Żubry już nie grają o Puchar Polski

Grzegorz Skowron

To nie był dobry dzień dla małopolskich drużyn walczących w 1/16 finału Pucharu Polski. Bruk-Bet Termalica i Puszcza Niepołomice przegrały wtorkowe mecze i odpadły z dalszej rywalizacji.

Słonie grały na własnym stadionie w Niecieczy, ale nie wykorzystały tego atutu. Rywal – Piast Gliwice – strzelił zwycięskiego gola w doliczonym czasie drugiej połowy. Bramkę na wagę awansu gości zdobył Michael Ameyaw. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Piast Gliwice – 0:1. Bruk-Bet żegna się więc z Pucharem Polski.

Tak sam jak Puszcza Niepołomice. Żubry zmierzyły się w Rzeszowie ze Stalą Rzeszów, gola straciły w samej końcówce pierwszej połowy i nie były już w stanie odrobić straty. Stal awansowała do dalszej rundy. Stal Rzeszów – Puszcza Niepołomice – 1:0.

W czwartek swój mecz w 1/16 Pucharu Polski ma Cracovia. W przyszłym tygodniu grają Wisła Kraków i Garbarnia.