Uważajcie na przymrozki. Przy gruncie nawet minus 5 stopni

Grzegorz Skowron
Fot. archiwum

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed przymrozkami. Najbliższej nocy (ze środy na czwartek) prognozowany jest spadek temperatury powietrza od -2°C do 0°C, przy gruncie od -4°C do -2°C. Mroźna będzie także noc z czwartku na piątek, kiedy temeporature przy gruncie spadnie nawet do -5°C.

- reklama -

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

- REKLAMA -

Największe spadki temperatury prognozowane są na południu kraju, gdzie temperatura powietrza może osiągnąć od -3 do -1 st. C, zaś temperatura przy gruncie od -5 do -3 st. Na pozostałym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza od -2 do 0 st. C, przy gruncie od -4 do -2 st. C. Ale w ciągu dnia temperatura wzrośnie do kilkunastu stopni, w piątek do 16 st. C.

- Advertisement -

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

(AI GEG), (PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *