Wardzała z „jedynką”, Augustyn z „trójką”. Jest lista PO na wybory parlamentarne

2 minut czytania

Jesienne wybory parlamentarne coraz bliżej, dlatego wszystkie partie przygotowują listy kandydatów. Sporo mówiło się o tym, kto zostanie „jedynką” Platformy w okręgu tarnowskim. Pierwsze miejsce na liście dostanie poseł Robert Wardzała, przewodniczący tarnowskiej Platformy Obywatelskiej, były żużlowiec. Tuż za nim na liście znajdzie się Elżbieta Achinger. Trzecie miejsce przypadło Urszuli Augustyn. Zgodnie z procedurą PO lista musi być jeszcze ostatecznie zaakceptowana przez władze krajowe.

Lista została zatwierdzona podczas posiedzenia zarządu i rady regionu ugrupowania w Krakowie i czeka na aprobatę w Warszawie. – To mocna i zróżnicowana lista, są na niej przedstawiciele różnych zawodów, reprezentanci wszystkich powiatów w okręgu tarnowskim, osoby znane i szanowane – mówi poseł Robert Wardzała. Przypomnijmy, że Elżbieta Achinger to dotychczasowa posłanka na Sejm RP, była samorządowiec, założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wieliczce. Tarnowska posłanka Urszula Augustyn od kilku miesięcy pracuje również jako sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

W gronie kandydatów są m.in. były starosta bocheński Jacek Pająk, były poseł i burmistrz Brzeska Jan Musiał i były starosta tarnowski Mieczysław Kras. W związku z ustawą o parytetach na listach wyborczych musi się znaleźć nie mniej niż 35% kobiet. Na liście PO z okręgu tarnowskiego pojawiły się m.in. radna powiatu tarnowskiego i lekarka Anna Grabczyńska czy pierwsza kobieta na czele OSP Paulina Nowakowska z Mysławczyc (powiat proszowicki).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.