Ważne zwycięstwo Wisły Kraków

Grzegorz Skowron

Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1. To bardzo ważne zwycięstwo Białej Gwiazdy, bo zwiększa szanse na utrzymanie się krakowskiej drużyny w strefie barażowej i walkę o awans do ekstraklasy. Z drugiej strony porażka Podbeskidzia minimalizuje jego szanse na pozostanie w 1 lidze.

Już w 16. minucie wynik otworzył Alfaro. Wisła dominowała na boisku i stwarzała wiele zagrażających sytuacji. jednak w 26. minucie po kuriozalnym błędzie gospodarzy sytuację wykorzystał Miroslav Ilicić, który pokonał bramkarza Białej Gwiazdy doprowadzając do wyrównania. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać – kilka minut później Rodado wpakował piłkę do bramki rywali.

Po przerwie kilka zaskakujących sytuacji stworzyło Podbeskidzie, jednak akcje nie były na tyle skuteczne, by zagrozić gospodarzom. Wisła Kraków pokonała Górali 3:1 przez co Podbeskidzie ma coraz mniejszą szansę na pozostanie w Fortuna 1 Lidze, a Wisła wciąż jest w grze o awans do ekstraklasy.

Po piątkowym zwycięstwie Wisła awansowała na 3. miejsce w tabeli 1 ligi. Jednak jej najwięksi rywale jeszcze są przed swoimi spotkaniami 30. kolejki.

(AI GEG)

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (2:1).

Bramki: 1:0 Jesus Alfaro (16), 1:1 Miroslav Ilicic (26), 2:1 Angel Rodado (32), 3:1 Patryk Gogół (90+3).

Żółta kartka – Wisła: Kaper Duda, Marc Carbo, Alan Uryga; Podbeskidzie: Jan Hlavica, Matej Senic, Daniel Mokołajewski.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów: 14 762.