Wisła Kraków niczym taran. Siódme zwycięstwo z rzędu! [WIDEO]

Redakcja IKC

Sport IKC. Wisła Kraków wciąż niepokonana w 2023 roku! Mało tego, Biała Gwiazda wygrała wszystkie siedem meczów po zimowej przerwie. W sobotni wieczór wysoko pokonała Chrobry Głogów 4:1.

To jaką zmianę przeszła Wisła Kraków między rundami Fortuna 1. Ligi widać gdy tylko popatrzymy na liczbę punktów i miejsce w tabeli drużyna Radosława Sobolewskiego. Krakowska drużyna, która na jesień średnio radziła sobie na poziomie Fortuna 1. Ligi i zajmowała lokatę w środku tabeli przekształciła się w zespół, który niczym taran idzie przez rozgrywki wygrywając mecz za meczem. Kibice Białej Gwiazdy realnie mogą marzyć o awansie i powrocie do piłkarskiej elity.

Na murawie w Krakowie od pierwszych minut inicjatywę przejęła Wisła, która prowadzenie objęła już w 16′ minucie za sprawą gola Mikiego. Sześć minut później Luiz Fernandez podwyższył prowadzenie. W 39′ minucie Rafał Wolsztyński z Chrobrego mocnym strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Mikołaja Biegańskiego i trafił do bramki. To nie podłamało skrzydeł świetnie grającej Wisły. Tuż przed zejściem do szatni wynik poprawił Luiz Fernandez. Hiszpan strzelił już swojego osiemnastego gola w rozgrywkach i pewnie zmierza po koronę króla strzelców!

Po zmianie stron gospodarze nie starali się na siłę zmienić wyniku, a raczej spokojnie kontrolować mecz. Szansa, która się jednak pojawiła została wykorzystana. W 77′ minucie meczu strzał Fernandeza obronił Węglarz, ale dobitka Rodado już wpadła do bramki. Hiszpan ustawił wynik meczu i zdobył swojego piątego gola w sezonie.

Wisła dzięki sobotniemu zwycięstwu jest na trzecim miejscu w tabeli z 45 punktami na koncie. Do drugiego Ruchu Chorzów traci „oczko”. Kolejne spotkanie już 8 kwietnia w Niepołomicach z miejscową Puszczą.

Składy:

Wisła: Mikołaj Biegański – Bartosz Jaroch, Boris Moltenis, Igor Łasicki, David Junca, Kacper Duda (76′ James Igbekeme), Tachi, Miky Villar (82′ Michał Żyro), Luis Fernandez (86′ Wiktor Szywacz), Alex Mula (82′ Mateusz Młyński), Angel Rodado (82′ Sergio Benito)

Chrobry: Damian Węglarz – Jakub Kuzdra, Oliver Praznovsky, Michał Michalec, Artur Bogusz, Jaka Kolenc, Patryk Mucha, Jakub Górski (46′ Dawid Hanc), Sebastian Steblecki (75′ Kamil Wojtyra), Miłosz Jóźwiak (58′ Dmytro Bilonoh, 84′ Mateusz Ozimek), Rafał Wolsztyński (83′ Albert Zarówny)