Wisła znowu wygrywa i awansuje na drugie miejsce w tabeli I Ligi

Grzegorz Skowron

Po wpadce w Niepołomicach Wisła Kraków znowu wygrywa. Drużyna Białej Gwiazdy pokonała na własnym stadionie Stal Rzeszów 3:1. Wisła awansowała na drugie miejsce w tabeli I Ligi, choć utrzymanie tej pozycji zależy od wyników dwóch innych spotkań 27, kolejki.

Wisła zapewniła sobie wygraną już w pierwszej połowie, w której strzeliła gościom trzy gole. W drugiej połowie Biała Gwiazda zwolniła tempo i kontrolowała przebieg gry. Stal strzeliła jednego gola – z rzutu karnego podyktowanego za faul na byłym piłkarzu Wisły – Patryku Małeckim. Stal Rzeszów ostatnie kilkanaście minut meczu grała w dziesiątkę – po czerwonej kartce dla jednego z piłkarzy gości. Mimo osłabienia goście próbowali zmniejszyć skalę porażki, ale nie udało im się już pokonać bramkarza gospodarzy. Nawet w doliczonym czasie gry – druga połowa została wydłużona o sześć minut. W samej końcówce to Biała Gwiazda zmarnowała okazję do podwyższenia wyniku.

Po piątkowej wygranej Wisła Kraków awansowała na drugie miejsce w tabeli I Ligi, wyprzedzając Bruk-Bet Ternalicę i Ruch Chorzów. Ale te drużyny mają jeszcze przed sobą mecze 27. kolejki. Ruch zagra w sobotę z Zagłębiem Sosnowiec, drużyna z Niecieczy w niedzielę z liderem I Ligi – ŁKS-em Łódź. Od wyników tych spotkań zależy, czy Wisła utrzyma drugą pozycję.

W następnej, 28. kolejce drużyna z Krakowa jedzie do Chorzowa na mecz z Ruchem.