Zamienił na własne życzenie pokój z widokiem na Tatry na policyjną celę

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Fatalnie skończył się długi weekend dla 50-latka z województwa lubelskiego. Wywołał nocną awanturę w schronisku górskim na Hali Kondratowej w Tatrach, groził innym turystom. Gdy przyjechała policja, stał się jeszcze bardziej agresywny, konieczne było jego obezwładnienie. Resztę nocy spędził w policyjnej celi, gdzie trzeźwiał.

- reklama -

W minioną niedzielę około godz. 1.20 nad ranem tatrzańscy policjanci interweniowali w schronisku górskim na Hali Kondratowej w Tatrach. – Ze zgłoszenia wynikało, że dorosły mężczyzna zachowuje się agresywnie wobec innych turystów, którzy znaleźli schronienie w budynku, ponadto usiłuje się dostać do ich pokoi i grozi im niebezpiecznym przedmiotem – relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy komendanta powiatowego Policji w Zakopanem.

- REKLAMA -

Policjanci, gdy dotarli quadem do schroniska, dowiedzieli się, że agresywny mężczyzna znajduje się na poddaszu budynku. – Próba wylegitymowania mężczyzny i sprowadzenia go przed budynek zakończyła się jeszcze większym wybuchem agresji. Koniecznym było jego obezwładnienie i założenie kajdanek, gdyż pobudzony alkoholem mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla obecnych tam osób, ale i dla samego siebie – tłumaczy rzecznik zakopiańskiej policji.

- Advertisement -

Ostatecznie 50-latek z województwa lubelskiego został przez policjantów zatrzymany i przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, gdzie został osadzony do wytrzeźwienia. – Zamienił na własne życzenie pokój z widokiem na Tatry na zdecydowanie mniej komfortowy pokój – komentuje Roman Wieczorek. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Policja przypomina:
•Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
•Sprawca, który dopuścił się popełnienia przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do trzech lat.
•Przestępstwo wymuszenia na funkcjonariuszu zaniechania czynności jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem przestępstwa jest ciężki lub średni uszczerbek na zdrowiu, sprawca odpowiada za typ kwalifikowany przestępstwa, zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(AI GEG)

Udostępnij ten artykuł
Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *