Zmiana organizacji ruchu w rejonie budowanej północnej obwodnicy Krakowa

Podzielże się tym

Fot. s52-polnocnaobwodnicakrakowa.pl


W czwartek (6 lipca 2023) od godz. 13 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na węźle Węgrzce budowanej północnej obwodnicy Krakowa.

Ruch zostanie przełożony na:

  • nowo wybudowane drogi dojazdowe, które są drogami równoległymi do ul. Warszawskiej (po północnej stronie węzła Węgrzce);
  • nowe obiekty węzła Węgrzce;
  • nowy odcinek ul. Warszawskiej po południowej stronie węzła;
  • dodatkowe (tymczasowe) przejazdy pomiędzy jezdniami ronda.

– Zmiana organizacji ruchu została tak zaprojektowana i prace prowadzone są w ten sposób, aby nie było konieczności wprowadzania wahadła lub sygnalizacji świetlnej. Ruch będzie się odbywał tak jak do tej pory, po jednym pasie w każdym kierunku. Piesi, którzy dotychczas poruszali się poboczem po całej długości ul. Warszawskiej, będą mogli korzystać z nowych chodników od połowy  po północnej stronie węzła Węgrzce – tłumaczy Monika Skrzydlewska z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wprowadzone przełożenie ma na celu uwolnienie od ruchu północnego odcinka ul. Warszawskiej, na którym będą prowadzone dalsze prace, w tym, związane z infrastrukturą podziemną. W planach robót została uwzględniona rozbiórka istniejącej konstrukcji drogi. Dodatkowo, zostanie wykonany nasyp, a branża tj. odwodnienie, teletechnika i oświetlenie będzie zabudowana. Zostanie wykonana również ostateczna geometria i konstrukcja ulicy Warszawskiej.

Po tym etapie zostanie wprowadzona kolejna zmiana, gdzie ruch zostanie przełożony na docelowy przebieg ul. Warszawskiej i węzeł Węgrzce na kierunku północ – południe.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.