17-latek skopał i poniżał 12-latka. To były porachunki?

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Sprawa brutalnego ataku 17-latka na 12-latka nabiera zupełnie innego charakteru. Policja nie tylko zatrzymała agresywnego napastnika, ale bada także, czy ofiara wcześniej nie dopuszczała się podobnych ataków przemocy wobec jeszcze młodszych od siebie.

- reklama -

Jak już informowaliśmy, w sieci pojawiło się nagranie pokazujące, jak 17-latek bije, kopie i poniża 12-latka.

- REKLAMA -

Policja zidentyfikowała i zatrzymała 17-letniego napastnika. Nastolatek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i zmuszania przemocą innej osoby do określonego zachowania. Napastnik ma dozór policyjny i zakaz zbliżania się do swojej ofiary. 17-latkowi grożą nawet trzy lata więzienia.

- Advertisement -

Okazuje się jednak, że sprawa nabiera zupełnie inne charakteru. Policja interesuje sie także ofiarą. A to dlatego, że w komentarzach do filmiku pokazującego atak 17-latka na 12-latka pojawiły się sugestie, że ofiara tego napadu wcześniej sama stosuje przemoc wobec młodszych od siebie, a bójka to nic inne jak tylko porachunki.

Jak informuje „Dziennik Polski”, wkrótce po ukazaniu się filmiku z bójki w parku, gdzie 12-latek był ofiarą, pojawiły się też inne filmiki. „Pokazują, że 12-latek agresywnie odnosił się do młodszych od siebie chłopców, wymuszał pewne zachowania – każe im wykrzykiwać hasła kibicowskie. Rodzice młodszych dzieci wskazują, że ich pociechy bały się chodzić do szkoły” – podaje „DP”.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *