Angielski w mieście królów polskich – znajdź najlepszą szkołę języka angielskiego dla dzieci w Krakowie

Ilustrowany Kurier Codzienny

Szukasz dobrej, skutecznej szkoły języka angielskiego dla dzieci w Krakowie, która spełni Twoje oczekiwania i pomoże Twojemu dziecku przyswoić język na wysokim poziomie? W takim razie musisz zwrócić uwagę na lokalizację, zespół lektorski, opinie rodziców i program. Nie wiesz, czego konkretnie szukać? Podpowiemy Ci w tym artykule!

- reklama -

Jak znaleźć skuteczną szkołę języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Krakowie?

Aby dokonać właściwego wyboru, który przyniesie oczekiwane rezultaty i równocześnie sprawi, że Twoje dziecko będzie z radością chodziło na lekcje angielskiego, musisz upewnić się, że placówka spełnia pewne kryteria, w obszarach, które wymieniliśmy we wprowadzeniu. Jakie dokładne? Zerknijmy.

- REKLAMA -

Lokalizacja

  • Dojazd MPK (tramwaje/autobusy + buspasy)
  • Miejsca parkingowe
  • Odległość max 30-40 min od domu/szkoły

Dlaczego te podpunkty są takie ważne? Po pierwsze, nawet jeśli Twoje dziecko jest teraz w wieku przedszkolnym, to istnieją spore szanse, że będzie uczęszczało do tej samej szkoły językowej za kilka lat, więc musi mieć wygodną opcję dojazdu. Ponadto, ma to wpływ również na czas dojazdu z domu/szkoły na zajęcia języka angielskiego – w końcu, przy częstych remontach w Krakowie, które powodują korki, tramwaje są środkiem transportu, na którym można polegać najbardziej. A im więcej czasu dziecko będzie spędzało na dojazdach, tym mniej chętniej będzie chodzić na zajęcia – będzie po prostu zbyt zmęczone.

- Advertisement -

Miejsca parkingowe są za to ważne przez pierwszy okres, kiedy samemu przywozisz dziecko. Mogą też mieć znaczenie, jeżeli w szkole organizowane są przedstawienia czy inne wydarzenia z uczniami w roli głównej, na których chcesz się pojawić.

Jeżeli chodzi o samą odległość, to wracamy do podpunktu pierwszego – po prostu nie chcesz, aby dojazdy trwały zbyt długo.

Zespół lektorski

Jeśli chodzi o zespół lektorów, najlepiej udaj się po prostu na zajęcia pokazowe – prawie każda szkoła języka angielskiego dla dzieci w Krakowie oferuje takie lekcje na początku roku szkolnego, w trakcie zbierania zapisów.

Na lekcjach zwróć uwagę nie tylko na umiejętności językowe lektora, czy sposób prowadzenia lekcji, ale również na to, jakie relacje buduje z uczniami. Atmosfera jest równie ważna, co sam materiał – to dzięki niej Twoja pociecha będzie zmotywowana do nauki.

Opinie innych rodziców

Nie ma lepszego źródła wiedzy o danej szkole niż opinie innych rodziców. Dzięki nim nie tylko określisz, czy warto zapisać dziecko do danej placówki, ale także dowiesz się czegoś o każdym z lektorów – może to się przydać, jeżeli szkoła da Ci wybór między dwiema grupami na tym samym poziomie, ale z innymi osobami prowadzącymi zajęcia.

Program

Sam program ma o tyle znaczenie, że definiowany jest przez to, co chcesz osiągnąć z dzieckiem. Jeżeli Twoim celem jest wychowanie dwujęzyczne, to szukaj szkoły języka angielskiego w Krakowie, która oferują zajęcia od przedszkolaka do licealisty. Dzięki temu zadbasz o ciągłość w edukacji językowej swojej pociechy, wiedząc, że program z roku na rok efektywnie podnosi umiejętności językowe Twojego dziecka.

Jeśli zaś szukasz dodatkowych zajęć wspierających materiał przerabiany w szkole, to poszukaj zajęć, które z nim korespondują. Pamiętaj, że często jedno nie wyklucza drugiego – możesz znaleźć szkoły, które uczą od przedszkola do liceum i oferują program szkolny uzupełniony o dodatkowe zagadnienia.

Angielski dla dzieci i młodzieży w Krakowie – nasze polecenie

Na koniec, chcemy Ci polecić jedną z sieci szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Krakowie – Early Stage. Zapisując dziecko do szkoły spod tego szyldu, nie tylko zadbasz o jego znajomość języka, ale również o rozwój umiejętności miękkich, takich jak krytyczne myślenie, czy rozwiązywanie problemów. Wszystko to w świetnej atmosferze i dogodnych lokalizacjach.

TAGGED:
Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *