Bądź gotów! Zanim w Krakowie zawyją syreny

Ilustrowany Kurier Codzienny

Co zrobić, gdy zawyją w Krakowie syreny alarmowe? Jak chronić siebie, rodzinę, dom podczas zagrożeń? Na te pytania odpowiedzą eksperci podczas debaty o nowym systemie obrony cywilnej w Krakowie 21 czerwca o godz. 18 w Auli Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie przy ul. Krupnicza 33 A.

- reklama -

- REKLAMA -

Wstęp na debatę jest bezpłatny, wystarczy się tylko zarejestrować na stronie www.badzgotow.pl (liczba miejsc ograniczona). 

- Advertisement -

W debacie udział wezmą eksperci:

dr Jacek Bartosiak – Założyciel Strategy&Future
Marek Budzisz – Ekspert Strategy&Future
gen. dr Mieczysław Bieniek – były Zastępca Dowódcy NATO ds. Transformacji
gen. broni Edward Gruszka – były Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych

Na debatę zapraszają:

dr Aleksander Miszalski Prezydent Miasta Krakowa
Jakub Kosek Przewodniczący Rady Miasta Krakowa
Kazimierz Barczyk Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin  i Powiatów Małopolski

Założenia projektu „Bądź gotów! Zanim w Krakowie zawyją syreny”

Projekt ma na celu omówienie i wypracowanie zasad tworzenia obrony cywilnej (wspólnie z m.in. WP, WOT, PSP, OSP, Policją, Strażą Miejską) budowania systemu odporności państwa oraz radykalne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa obywateli w przypadku potencjalnych zagrożeń, takich jak klęski żywiołowe, ataki terrorystyczne, hybrydowe czy, w najgorszym przypadku, wojna.

W ramach pilotażowego projektu Bądź gotów! Zanim w Krakowie zawyją syreny organizatorzy proponują szereg działań:

–  Cykl debat i paneli z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, ekspertów, specjalistów, których wiedza i doświadczenie będą nieocenione w kontekście identyfikacji zagrożeń oraz wypracowania konkretnych i niezbędnych zdolności na poziomie samorządu.

–    Spotkania z mieszkańcami – otwarte spotkania i sesje informacyjne dla mieszkańców Krakowa (zarazem Małopolski), podczas których mogliby dowiedzieć się więcej na temat procedur bezpieczeństwa, sposobów ochrony oraz działań prewencyjnych. Te spotkania mogą również służyć jako platforma do dyskusji oraz wymiany doświadczeń między mieszkańcami a specjalistami.

–  Zainicjowanie szkoleń dla przedstawicieli lokalnych władz i służb ratunkowych, obejmujących praktyczne aspekty stworzenia zdolności i zarządzania sytuacjami kryzysowymi oraz współpracy cywilno-wojskowej.

„Wierzymy, że wypracowane przez nas w Krakowie i Małopolsce rozwiązania – stworzenie działającego i efektywnego systemu ochrony oraz realnego przygotowania na wypadek sytuacji kryzysowych będą przykładem dla samorządów w całej Polsce. Jest to szczególnie ważne, a wręcz niezbędne w obliczu aktualnej i trwale pogarszającej się sytuacji na arenie międzynarodowej” – mówią organizatorzy.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *