Barbara Nowak wciąż jest radną sejmiku, choć pisemnie zrzekła się mandatu

Grzegorz Skowron
Barbara Nowak i Jan Tadeusza Duda (fot. Agencja Informacyjna GEG)

– Rezygnuję z mandatu radnej sejmiku – oznajmiła w czwartek wieczorem radna Barbara Nowak. Była małopolska kurator oświaty złożyła nawet rezygnację na piśmie, ale w poniedziałek złożyła kolejne pismo, w którym poinformowała przewodniczącego sejmiku o wycofaniu rezygnacji. Barbara Nowak nadal jest więc radną sejmiku.

- reklama -

Zapowiedź Barbary Nowak o rezygnacji z zasiadania w małopolskim sejmiku miała miejsce na zakończenie sesji, podczas której wybrany został nowy marszałek i nowy Zarząd Województwa. Był to jej protest wobec „nagrodzenia zdrajców”, bo buntownicy w PiS postawili na swoim – Łukasz Kmita nie został marszałkiem, wybrany na to stanowisko został Łukasz Smółka, a skład zarządu w stosunku do dotychczasowego praktycznie się nie zmienił. Krótko po swoim wystąpieniu Barbara Nowak przekonywała, że honor nie ma ceny, a ona sama nie pasuje do układu, który jest w sejmiku.

- REKLAMA -

A teraz okazuje się, że Barbara Nowak nadal jest radną i wciąż będzie zasiadać w małopolskim sejmiku. Była kurator oświaty złożyła nawet pisemną rezygnację z mandatu, ale na ręce przewodniczącego sejmiku Jana Tadeusza Dudy. Aby rezygnacja była skuteczna i nieodwracalna musi ja otrzymać komisarz wyborczy, a przewodniczący Duda – jak usłyszeliśmy od jednego z pracowników Kancelarii Sejmiku, – nie zdążył jej wysłać przed otrzymaniem kolejnego pisma od Barbary Nowak – o wycofaniu rezygnacji z mandatu.

- Advertisement -

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *