Bilet za złotówkę na pociągi w Małopolsce w trakcie ferii zimowych

Grzegorz Skowron
Fot. Koleje Małopolskie

W okresie nadchodzących ferii zimowych w Małopolsce (od 10 lutego do 25 lutego 2024) dzieci i młodzież będą mogły jeździć pociągami regionalnymi za złotówkę. O promocyjnej ofercie na podróże koleją po naszym regionie poinformował w mediach społecznościowych wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

- reklama -

Oferta jest dostępna dla wszystkich dzieci. Bez jakichkolwiek opłat podróżować będą maluchy do 4. roku życia. Dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego będą mogły skorzystać z promocyjnej oferty na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna o wieku dziecka. Natomiast dzieci i młodzież od rozpoczęcia przygotowania przedszkolnego aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej będą musiały okazać ważny dokument uprawniający do ulgowego przejazdu (np. legitymację szkolną).

- REKLAMA -

Opłata za bilet wynosi jedynie 1,00 zł, niezależnie od długości trasy. Bilet wydany w ramach tej oferty będzie ważny przez cały dzień, do godziny 24:00, i uprawnia do wielokrotnych przejazdów w ramach sieci połączeń województwa małopolskiego. Bilety będą honorowane w pociągach Kolei Małopolskich, POLREGIO oraz w pociągach osobowych „Kolei Śląskich” na odcinku Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane. Będą one również akceptowane w przypadku przejazdów autobusami „Małopolskich Linii Dowozowych”.

- Advertisement -

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *