Blisko 9 mln nielegalnych papierosów w trzech blaszakach i dostawczaku

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Blisko 9 mln sztuk nielegalnych papierosów przejęli małopolscy i śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Gdyby te wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby 11 mln złotych.

Kilka dni temu policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przeprowadzili akcję na terenie województwa śląskiego. Funkcjonariusze przejęli trzy kontenery wypełnione kartonami z nielegalnymi papierosami oraz pojazd marki Mercedes Sprinter, służący do ich transportu.

papierosy policja 2

(Fot. małopolska policja)

Według ustaleń śledczych do garaży znajdujących się na terenie jednej z przemysłowych dzielnic trafiały hurtowe ilości „lewych” wyrobów tytoniowych. Łącznie w trzech wytypowanych blaszakach oraz dostawczaku policjanci zabezpieczyli 9 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które miały zostać rozprowadzone wśród odbiorców z całej Polski. Dodatkowo w samochodzie kryminalni znaleźli ponad 60 tys. złotych. Pieniądze też zostały zabezpieczone.

– Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające 11 mln zł, wynikające z uszczuplenia podatku akcyzowego oraz VAT – podkreślają policjanci.

W toku postępowania, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Dąbrowie Górniczej, policjanci ustalili właścicieli zabezpieczonych papierosów, którymi okazali się mężczyźni z województwa śląskiego. Odpowiedzą oni za posiadanie i transport wyrobów akcyzowych (art.65 par. 1 kks).

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.