Bruk-Bet tylko zremisował z Ruchem, ale utrzymał pozycję lidera

Grzegorz Skowron

Bruk-Bet Termalica zremisował z Ruchem Chorzów 1:1. Słonie mają na koncie cztery zwycięstwa i jeden remis, a więc 13 punktów. Utrzymały pozycje lidera 1 ligi, ale tyle samo punków co drużyna z Niecieczy mają Górnik Łęczna i Wisła Płock.

Przed meczem minutą ciszy, uczczono zmarłego trenera Franciszka Smudę.

W 15. minucie Maciej Ambrosiewicz uruchomił Morgana Fassbendera, który z 17 metrów pokonał bramkarza Ruchu. W 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Daniel Szczepan doprowadził do wyrównania.

Od 78. minuty gospodarzom było trudniej. Grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Arkadiusza Kasperkiewicza.

W niedzielnym meczu z Ruchem oficjalnie w barwach gospodarzy zadebiutował Gabriel Isik.

Bruk-Bet Termalica – Ruch Chorzów 1:1 (1:0) 1:0 Fassbender 15, 1:1 Szczepan 64. Sędziował: Marcin Szczerbowicz. Czerwona kartka: Kasperkiewicz (78 min). Żółte kartki: Cieśla (64), Ambrosiewicz (69), Putwicew (90) – Lukic (23), Szczepan (49), Szwoch (90). Widzów 4492.

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  77 Artem Putiwcew, 3 Arkadiusz Kasperkiewicz,  23 Lukas Spendlhofer –  8 Andrii Dombrovskyi,  28 Maciej Ambrosiewicz,  6 Maciej Wolski, 53 Andrzej Trubeha ( 69 21 Damian Hilbrycht)-  80 Jakub Różycki (58 4 Daniel Cieśla 80 29 Gabriel Isik), 17 Taras Zaviyskyi (58 10 Kacper Karasek)  – 7 Morgan Fassbender (58 25 Kamil Zapolnik). Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  4 Daniel Cieśla, 10 Kacper Karasek, 12 Jakub Wróbel, 18 Bartosz Farbiszewski, 21 Damian Hilbrycht, 22 Noah Mrosek, 25 Kamil Zapolnik, 29 Gabriel Isik. Trener: Marcin Brosz.

Ruch Chorzów: 88 Martin Turk – 21 Maciej Sadlok (85 27 Mateusz Szwoch), 20  Szymon Szymański, 17 Andrej Lukic – 38 Szymon Karasinski (71 13 Łukasz Moneta), 25 Denis Ventura (90 26 Łukasz Góra),  14 Jose Antonio Delgado Villar, 15 Martin Konczkowski  – 77 Wojciech Łaski, 86 Soma Zsombor Novothny (71 24 Bartłomiej Barański) – 95 Daniel Szczepan. Rezerwowi: 1 Jakub Szymański   – 6 Mateusz Chmarek,  13 Łukasz Moneta,  19 Kamil Lipinski, 24 Bartłomiej Barański,  26 Łukasz Góra, 27 Mateusz Szwoch. Trener: Janusz Niedźwiedź.