Cenny remis Wisły Kraków, ale wygrana była blisko

Grzegorz Skowron

Wisła Kraków remisuje na wyjeździe z Arką Gdynia. To cenny remis i ważny jeden punkt, bo przecież Biała Gwiazda grała w tej kolejce z liderem 1 ligi. Ale wygrana była blisko…

Zaczęło się źle dla Wisły. Gospodarze po kilkunastu minutach prowadzili 1:0. Do końca pierwszej połowy Arka spokojnie utrzymywała przewagę jednej bramki.

W drugiej połowie Wisła przystąpiła do zmasowanych ataków. W 75. minucie gola na remis strzelił Sobczak. 10 minut później ten sam zawodnik nie trafił z kilku metrów do bramki Arki.

Dla obu drużyn remis jest wynikiem sprawiedliwym i raczej korzystnym. Arka Gdynia utrzymuje pozycję lidera 1 ligi, Wisła Kraków wciąż jest w strefie barażowej.

Następny mecz Biała Gwiazda gra u siebie z Miedzią Legnica. To będzie także ważne i trudne spotkanie, bo przeciwnik Białej Gwiazdy jest tuż za nią w tabeli.

W piątek swoje spotkanie 23, kolejki przegrała drużyny Bruk-Betu. Piłkarze z Niecieczy przegrali na wyjeździe 0:2 ze Zniczem Pruszków, który dogonił Słonie – obie drużyny mają po 29 punktów i zajmują 11. i 12. miejsce w tabeli.

Arka Gdynia – Wisła Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Olaf Kobacki (13), 1:1 Szymon Sobczak (75).

Żółta kartka – Arka Gdynia: Dawid Gojny, Sebastian Milewski, Michał Borecki, Olaf Kobacki. Wisła Kraków: Jesus Alfaro.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 8 991.