Dachowanie auta pełnego nastolatków. Kierowca prawko miał zaledwie miesiąc

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Piątka nastolatków podróżowała samochodem, który dachował w przydrożnym rowie. Za kierownicą tego auta siedział 18-latek, który prawa jazdy miał dopiero od miesiąca. Pomocy poszkodowanym jako pierwsi udzieli świadkowie wypadku.

- reklama -

W czwartek, 23 maja 2024roku, po godzinie 19 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze na ulicy Sikorskiego. Tam doszło do wypadku drogowego z udziałem młodego kierowcy. Nastolatek uprawnienia do kierowania posiadał zaledwie od miesiąca.  

- REKLAMA -

Policjanci wstępnie ustalili, że 18 –letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Skoda. stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wypadł z jezdni, po czym dachował w przydrożnym rowie. Pasażerami pojazdu było czworo nastoletnich mieszkańców gminy Oświęcim, w tym 17–latek, 16–latka oraz dwóch 15–latków.

- Advertisement -

Do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierowcę oraz trzech nieletnich, gdzie pozostali na obserwacji. Małoletnia, która nie doznała żadnych obrażeń ciała została oddana pod opiekę rodziny.

„W trakcie dalszych czynności policjanci ustalą dokładne okoliczności w jakich doszło do tego wypadku drogowego” – informuje policja.
Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości oraz uwagę i koncentrację za kierownicą. – Lekceważenie bezpieczeństwa może mieć tragiczne konsekwencje – ostrzegają
Mundurowi dziękują świadkom zdarzenia, którzy natychmiast powiadomili służby i udzielili pomocy uczestnikom wypadku w Zatorze.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *