W sobotę, po przeglądzie, rusza kolejka linowa na Kasprowy Wierch

Grzegorz Skowron
Fot. FB PKL Kasprowy Wierch

Po trzytygodniowej przerwie w sobotę rusza kolejka linowa na Kasprowy Wierch – od 6 maja odbywał się przegląd techniczny urządzeń. Także od soboty przez cały letni sezon, aż do końca września, turyści wyjeżdżający kolejką na szczyt będą mogli za darmo skorzystać z przyrodniczej akcji edukacyjnej.

- reklama -

W trakcie przerwy technicznej trwającej od 6 maja pracownicy Polskich Kolei Linowych (PKL) wykonali przeglądy urządzeń i prace serwisowe, zarówno głównej kolejki linowej wożącej turystów z Kuźnic na Kasprowy Wierch oraz kolejek krzesełkowych w Kotle Gąsienicowym i Goryczkowym.

- REKLAMA -

„Począwszy od soboty rusza akcja Stacja Edukacja, podczas której codziennie do końca września w godzinach od 10.00 do 16.00 w trzech wyznaczonych punktach na Kasprowym Wierchu na turystów będą czekali przewodnicy, którzy w cenie biletu w ciekawy sposób opowiedzą chętnym o tatrzańskiej przyrodzie, historii powstawania kolejki linowej, a także zapoznają ich z zasadami panującymi na górskich szlakach” – przekazała rzeczniczka PKL Marta Grzywa.

- Advertisement -

Ceny biletów na wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch są zróżnicowane i zależą od planowanej godziny wyjazdu i dnia. Kupując bilet przez stronę internetową PKL z wyprzedzeniem na konkretny dzień i godzinę unikniemy stania w kolejce. Bilety weekendowe na przejazd na szczyt i w dół kosztują od 109 zł na godziny poranne, do 139 zł na godziny południowe. Za bilet popołudniowy od godz. 14.00 zapłacimy 119 zł. Poza weekendami bilet góra-dół można kupić w cenie 99 zł. Zniżki przysługują uczniom, studentom i seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Dzieci do czwartego roku życia mają darmowy przejazd.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *