Dodatkowe przystanki na liniach autobusowych 501, 502 i 511

Grzegorz Skowron
Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Od poniedziałku, 26 lutego 2024 roku, autobusy linii przyspieszonych nr 501, 502 i 511 będą zatrzymywać się częściej w rejonie ulic Młyńskiej, Pilotów i ronda Młyńskiego. Dodatkowe przystanki zostały wprowadzone w związku z utrudnieniami przy budowie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic.

- reklama -

Linia nr 501 („Bulwarowa” – „Chełmońskiego Pętla”):

Linia nr 501 w kierunku „Chełmońskiego Pętli” będzie dodatkowo zatrzymywać się na przystanku „Rondo Młyńskie” 02. Natomiast w kierunku „Bulwarowej” będzie także obsługiwać przystanek „Pilotów” 01.

- REKLAMA -

Linia nr 502 („Aleja Przyjaźni” – „Plac Na Stawach”):

Autobusy linii nr 502 będą zatrzymywać się na przystankach „Miechowity” 02 i 03.

- Advertisement -

Linia nr 511 („Os. Na Stoku” – „Chełmońskiego Pętla”):

Linia nr 501 w kierunku „Chełmońskiego Pętli” będzie dodatkowo zatrzymywać się na przystanku „Rondo Młyńskie” 02. Natomiast w kierunku pętli „Os. Na Stoku” będzie także obsługiwać przystanek „Pilotów” 01.

Kolejne utrudnienia

W związku z postępującą budową tunelu linii tramwajowej do Mistrzejowic, od soboty, 24 lutego, zamknięcia i zwężenia jezdni pojawią się na ulicy Lublańskiej.

Na ul. Lublańskiej ruch pomiędzy rondem Polsadu i rondem Barei obywać się będzie po zachodniej jezdni, na której wyznaczone będzie po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Wschodnia jezdnia ul. Lublańskiej od ronda Polsadu do ronda Barei będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Ruch pojazdów od i do al. Bora-Komorowskiego zostanie przekierowany na tymczasowe skrzyżowanie z ul. Lublańską na wysokość wyjazdu z ul. Promienistych. Przystanek autobusowy „Olsza II” 02 przy ul. Lublańskiej zostanie przeniesiony o ok. 30 m na północ.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *