Dramatyczne starcie beniaminków. Karny strzelany dwa razy i pechowa 95. minuta

Grzegorz Skowron

Puszcza Niepołomice remisuje z Ruchem Chorzów 2:2. Obie bramki dla Puszczy padły jeszcze w pierwszej połowie. Druga padła po dwukrotnym wykonywaniu rzutu karnego. Gol na remis gości strzelili w doliczonym czasie drugiej połowy

Rzut karny został podyktowany w 45. minucie po zagraniu rękę obrońcy gości. Do piłki podszedł Pięczek i strzelił w środek bramki, więc bramkarz Ruchu nie miał problemów z obroną. Ale sędzia nakazał powtórkę karnego, bo za wcześnie w pole karne wbiegł Sikora. Tym razem jedenastkę skutecznie wykonywał Sołowiej, strzelając swojego drugie gola w tym meczu.

W drugiej połowie Ruch strzelił bramkę kontaktową w 66. minucie do bramki trafił Swędrowski. W 88. minucie Puszczę przed utratą gola uratowała poprzeczka. Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry, ostatecznie gra trwała jeszcze o minutę dłużej – pechową dla Puszczy, bo goście strzelili gola na remis. Do bramki w 95. minucie trafił Feliks.

Starcie beniaminków ekstraklasy kończy się remisem. To kolejny punkt zdobyty przez Żubry na stadionie Cracovii, na którym Puszcza gra mecze „u siebie”.

Puszcza Niepołomice: 48. Zych – 6. Pięczek, 5. Stępień, 27. Sołowiej, 3. Yakuba – 93. Poczobut, 10. Tomalski, 21. Koj, 11. Cholewiak – 25. Zapolnik
Rezerwowi: 13. Wróblewski – 9. Siemaszko, 16. Walski, 17. Bartosz, 19. Stec, 23. Majchrzak, 24. Mešanović, 30. Kramarz, 70. Hajda
Trener:
 Tomasz Tułacz

Ruch Chorzów: 1. Buchalik – 26. Michalski, 77. Bartolewski, 21. Sadlok, 5. Wójtowicz – 8. Sikora, 70. Kozak, 20. Szymański, 28. Podstawski (19. Feliks 46′), 6. Swędrowski – 95. Szczepan
Rezerwowi:
32. Potoczny – 4. Szur, 7. Letniowski, 10. Foszmańczyk, 16. Sedlak, 18. Steczyk, 24. Barański, 88. Skwieczyński
Trener: Jarosław Skrobacz

W sobotę Cracovia grała w Łodzi i pokonała ŁKS 2:0. Wynik rozstrzygnął się jeszcze w pierwszej połowie, kiedy gole zdobywali Virgil Ghita i Jani Atanasov.

Bramki: 14’ Virgil Ghiță, 21’ Jani Atanasov

ŁKS: 1. Aleksander Bobek – 37. Piotr Głowacki, 5. Marcin Flis, 24. Adrien Louveau, 8. Kamil Dankowsk (kap.) (74’ 2. Levent Gulen) – 14. Michał Mokrzycki, 11. Engjell Hoti (74’ 23. Śliwa), 27. Jakub Letniowski (23’ 16. Dani Ramirez) – 26. Bartosz Szeliga (46’ 20. Piotr Janczukowicz), 9. Kay Tejan, 10. Pirulo (90′ 29. Anton Fase)

Cracovia: 13. Sebastian Madejski – 2. Cornel Râpă, 15. Kamil Glik, 24. Jakub Jugas (kap.) (85’ 22. Arttu Hoskonen), 5. Virgil Ghiță, 4. Paweł Jaroszyńsi – 6. Jani Atanasov, 18. Takuto Oshima, 10. Michał Rakoczy (77’ 20. Karol Knap) – 21. Kacper Śmiglewski (55’ 9. Benjamin Källman), 7. Patryk Makuch (85’ 17. Mateusz Bochnak)

żółte kartki: Bobek (9′) – Jaroszyński (89′)

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)