„Putin”, film reżysera Patryka Vegi, będący reinterpretacją życia rosyjskiego lidera, stał się gorącym tytułem dla niemieckiego dystrybutora i firmy sprzedaży Kinostar.
Wykorzystując technologię CGI i sztuczną inteligencję, obraz przedstawia Władimira Putina jako bezwzględnego gangstera oraz przerażonego starca.
Film przyciąga ogromną uwagę dystrybutorów zarówno po obu stronach Atlantyku, jak i w Azji. „Putin” został sprzedany TriCoast na rynek USA i Kanady, gdzie ma trafić do kin 27 września.
Kinostar wyda film tej jesieni w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Take 1 nabył prawa do dystrybucji filmu w Danii, Szwecji i Norwegii, podczas gdy 77 wyda go w Polsce, a Film UA na Ukrainie.
Continental Film zakupił „Putina” dla Czech i Słowacji, natomiast Özen Film wyda go w Turcji. W Azji Noori Pictures nabył prawa do filmu na rynek Korei Południowej, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Malezji, Brunei, Singapuru, Wietnamu, Kambodży, Laosu i Mjanmy. A Really Happy Film zajmuje się dystrybucją w Tajwanie, Hongkongu i Makau.
Film o budżecie 14 milionów dolarów jest pierwszą międzynarodową produkcją Patryka Vegi, jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów.
„Putin” śledzi życie lidera od dzieciństwa po jego wybór na prezydenta Rosji i obejmuje wiele ważnych wydarzeń z jego kadencji, począwszy od wojny w Czeczenii i ataków terrorystycznych, które miały miejsce w Rosji na początku lat 2000, aż po obecny konflikt na Ukrainie.
„W trakcie zdjęć, międzynarodowy zasięg wpływu Putina stał się niewątpliwie jasny” – powiedział Vega, który posługuje się także pseudonimem Besaleel.
„Nie ważne czy rozmawiam z dystrybutorami w krajach takich jak Indie i Brazylia, które są elektryzowane perspektywą stworzenia waluty przeciwstawnej dolarowi, czy w Korei Południowej, dla której film jest szczególnie poruszający ze względu na napięcia z Koreą Północną, odpowiedź jest taka sama. Nawet w Afryce ludzie łączą się głęboko z filmem w obliczu obaw o głód spowodowany embargiem na zboże”.
Podkreślając, że „narracja Putina jest globalna”, Vega powiedział, że „Putin” to „nie tylko film – to odpowiedź na globalne dążenie do zrozumienia motywów i działań jednej z najbardziej enigmatycznych postaci we współczesnej polityce. Naszym celem przy tej produkcji jest wyposażenie widzów w wiedzę, która pomoże zredukować wszechobecny strach i niepewność, które definiują nasze czasy”.
Patryk Vega jest obecnie w Cannes, aby promować film razem z zespołem Kinostar.
Źródło informacji: AIO Studios