„Grzecznymi słowami trudno to komentować”. Tłumy turystów na Krupówkach, 137 interwencji policji

IlustrowanyKurierCodzienny
Zakopane (woj. małopolskie). Policja w Zakopanem minionej nocy interweniowała 137 razy, głównie na Krupówkach, gdzie zgromadził się tłum. Na deptaku mogło być nawet kilka tysięcy turystów. – Grzecznymi słowami trudno to komentować. Do blisko 4 nad ranem policjanci starali się zadbać o porządek i bezpieczeństwo na Krupówkach – relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji asp. sztab. Roman Wieczorek.

– Bójki, awantury, sprzeczki, niszczenie sklepów, zdarzenia wokół Zakopanego, płonący samochód, mężczyzna, który zawiesił się na ogrodzeniu – to najróżniejsze zdarzenia, z którymi musieliśmy się mierzyć i w jakich trzeba była jak najszybciej reagować, by ratować życie i zdrowie ludzi – dodał asp. sztab. Wieczorek.

Zniesienie części obostrzeń zbiegło się w czasie w finałem Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz walentynkami. Pod Tatry ruszyły tłumy turystów z całej Polski. Wielu z nich zdecydowało się wyrazić swoją radość, tańcząc i śpiewając na Krupówkach. Doszło do kilku awantur, dwie osoby odpowiedzą za atak na policjantów i znieważenie ich.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *