Hubert Hurkacz jeden mecz grał dwa dni. I wygrał

Grzegorz Skowron

Rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz wygrał z amerykańskim tenisistą Brandonem Nakashimą 6:7 (2-7), 6:1, 6:3, 7:6 (7-5) w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Mecz rozgrywany był z kilkoma przerwami przed dwa dni.

Spotkanie Hurkacz – Nakashima rozpoczęło się w środę o godz. 11. Po około godzinie, przed zakończeniem pierwszego seta, zostało przerwane z powodu opadów deszczu. Tenisiści kilka godzin czekali na wznowienie gry, ale po godz. 17 okazało się, że będą mogli dokończyć mecz dopiero wczwartek

Na kort ponownie wyszli o godz. 11 w czwartek. Jeszcze dwa razy schodzili do szatni, gdy padał deszcz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ok. godz. 17/

Kolejnym rywalem 27-letniego wrocławianina będzie albo rozstawiony z numerem 25. Amerykanin Frances Tiafoe, albo Kanadyjczyk Denis Shapovalov.

Wynik meczu 2. rundy singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Brandon Nakashima (USA) 6:7 (2-7), 6:1, 6:3, 7:6 (7-5).